Hoppa till sidans innehåll

Distriktsrekord


Alla resultat som ligger till grunden för distriktsrekorden är hämtade från styrkelyftsförbundets databas. Det innebär att resultat som inte finns där (tex. vissa internationella tävlingar) inte finns med. 

Ser du något fel på rekorden så maila till This is a mailto link

 

Klassisk Styrkelyft
Sammanlagt Ungdom
Sammanlagt Junior
Sammanlagt Senior
Sammanlagt Master I
Sammanlagt Master II
Sammanlagt Master III
Sammanlagt Master IV
Knäböj Ungdom
Knäböj Junior
Knäböj Senior
Knäböj Master I
Knäböj Master II
Knäböj Master III
Knäböj Master IV
Bänkpress Ungdom
Bänkpress Junior
Bänkpress Senior
Bänkpress Master I
Bänkpress Master II
Bänkpress Master III
Bänkpress Master IV
Marklyft Ungdom
Marklyft Junior
Marklyft Senior
Marklyft Master I
Marklyft Master II
Marklyft Master III
Marklyft Master IV
Endast Bänkpress Ungdom
Endast Bänkpress Junior
Endast Bänkpress Senior
Endast Bänkpress Master I
Endast Bänkpress Master II
Endast Bänkpress Master III
Endast Bänkpress Master IV
Styrkelyft
Sammanlagt Ungdom
Sammanlagt Junior
Sammanlagt Senior
Sammanlagt Master I
Sammanlagt Master II
Sammanlagt Master III
Sammanlagt Master IV
Knäböj Ungdom
Knäböj Junior
Knäböj Senior
Knäböj Master I
Knäböj Master II
Knäböj Master III
Knäböj Master IV
Bänkpress Ungdom
Bänkpress Junior
Bänkpress Senior
Bänkpress Master I
Bänkpress Master II
Bänkpress Master III
Bänkpress Master IV
Marklyft Ungdom
Marklyft Junior
Marklyft Senior
Marklyft Master I
Marklyft Master II
Marklyft Master III
Marklyft Master IV
Endast Bänkpress Ungdom
Endast Bänkpress Junior
Endast Bänkpress Senior
Endast Bänkpress Master I
Endast Bänkpress Master II
Endast Bänkpress Master III
Endast Bänkpress Master IV

Klassisk Styrkelyft

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 255.0 2020-02-14
52 Tyra Hermander Täby AK 255.0 2021-10-10
57 Emilia Sjöberg Upsala TK 297.5 2018-11-17
63 Agnes Rudin Sundbybergs TK 345.0 2017-05-22
72 Hilma Westerberg Stockholms AK 370.0 2021-10-10
84 Lova Norrblom Trosa Atletik IF 407.5 2021-09-19
84+ Josefine Nordström Håbo AK 240.0 2017-05-13

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Eric Granbom ASK Eskilstuna 382.5 2020-02-14
66 Eric Granbom ASK Eskilstuna 480.0 2020-09-06
74 Hugo Almström Stockholms AK 625.0 2021-09-15
83 Filip Näreskog Stockholms AK 708.0 2019-11-30
93 Henrik Thurner Oxelösunds Atletklubb 647.5 2019-11-16
105 Theodor Loov von Hage Sundbybergs TK 667.5 2021-10-10
120 Trej Jonuzi Upsala TK 675.0 2020-01-18
120+ Lucas Cordova Pomo Become an Athlete Styrkesällskap 655.0 2021-10-24

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 255.0 2020-02-14
52 Ida-Therese Lindeberg Täby AK 375.0 2021-09-28
57 Donna Berglund ASK Eskilstuna 408.0 2019-12-02
63 Donna Berglund ASK Eskilstuna 387.5 2019-02-17
72 Ellen Grönlund Trosa Atletik IF 437.5 2020-09-19
84 Ellen Grönlund Trosa Atletik IF 460.0 2021-10-24
84+ Antonia Intzes Upsala TK 420.0 2019-11-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 438.5 2018-04-27
66 Jesper Byström Stockholms AK 500.0 2017-11-11
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 697.5 2017-12-02
83 Jack Söderberg Sundbybergs TK 710.0 2019-12-03
93 Gustav Hedlund Södra SK 830.0 2018-06-11
105 Eric Sjödén Upsala TK 730.0 2015-12-04
120 Emil Gustafsson Sundbybergs TK 790.0 2017-11-11
120+ Emil Gustafsson Sundbybergs TK 745.0 2017-03-04

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 297.5 2021-09-25
52 Laura Savolainen Södra SK 385.0 2018-07-05
57 Donna Berglund ASK Eskilstuna 420.0 2021-10-01
63 Jenny Adolfsson Sundbybergs TK 441.5 2017-07-03
72 Olivia Särnbratt Fransson Sundbybergs TK 467.5 2019-06-27
84 Ellinor Svensson Täby AK 495.0 2020-09-12
84+ Emelie Leach Väsby Atletklubb 607.5 2021-10-03

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 438.5 2018-04-27
66 Eddie Berglund ASK Eskilstuna 677.5 2019-12-05
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 727.5 2021-09-30
83 Erik Karlsson Stockholms AK 774.0 2019-06-13
93 Gustav Hedlund Södertälje AK 857.5 2021-10-01
105 Jonas Gerdemann Trosa Atletik IF 820.0 2021-09-19
120 Emil Gustafsson ASK Eskilstuna 860.0 2021-10-02
120+ Johannes Årsjö Extreme Power Team 870.0 2011-11-15

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 297.5 2021-09-25
52 Carina Jönsson Järfälla AK 262.5 2020-09-05
57 Ann Fornander Upsala TK 317.5 2021-09-24
63 Carin Gustafsson Upsala TK 342.5 2015-07-02
72 Carin Gustafsson Upsala TK 350.0 2019-06-04
84 Mia Öhrnell Stockholms AK 425.0 2020-09-12
84+ Johanna Lyberg Väsby Atletklubb 440.0 2020-01-25

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mikael Elenius Upsala TK 387.5 2014-07-03
66 Niklas Ek Huddinge SK 502.5 2021-09-25
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 470.0 2018-02-17
83 Linus Hedberg Sundbybergs TK 595.0 2021-10-17
93 Peter Schultz Täby AK 714.0 2016-05-22
105 Mikael Ravne Oxelösunds Atletklubb 742.5 2021-10-09
120 Lawrence Hackley ASK Eskilstuna 720.0 2018-02-26
120+ Michael Andersson Extreme Power Team 700.0 2012-05-20

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Carina Jönsson Järfälla AK 262.5 2020-09-05
57 Ann Fornander Upsala TK 317.5 2021-09-24
63 Carin Gustafsson Upsala TK 342.5 2015-07-02
72 Carin Gustafsson Upsala TK 350.0 2019-06-04
84 Åsa Blomgren Täby AK 340.0 2019-06-04
84+ Annica Åberg Täby AK 315.0 2021-09-04

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Gunnar Zetterberg Upsala TK 372.5 2014-01-25
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 470.0 2018-02-17
83 John Andersson Nynäshamns AK 552.5 2018-05-19
93 Peter Schultz Täby AK 714.0 2016-05-22
105 Lawrence Hackley ASK Eskilstuna 735.0 2020-03-09
120 Peter Konradsson Södertälje AK 612.5 2019-02-17
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 542.5 2018-03-06

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 177.5 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 240.5 2019-03-05
63 Britten Fernström Täby AK 245.0 2012-09-01
72 Annika Lindroth Täby AK 245.0 2020-02-01
84 Annika Lindroth Täby AK 307.5 2018-02-17

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 470.0 2018-02-17
83 Thomas Norlander Sundbybergs TK 492.5 2015-06-05
93 Anders Källberg Täby AK 520.0 2018-11-17
105 Christer Jansson Upsala TK 590.0 2019-06-05
120 Hans Ring ASK Eskilstuna 520.0 2017-04-25
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 542.5 2018-03-06

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 177.5 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 240.5 2019-03-05

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 470.0 2018-02-17
83 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 455.0 2018-05-19
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 400.0 2018-03-06
105 Per Holmberg Täby AK 430.0 2020-02-01
120 Hans Ring ASK Eskilstuna 520.0 2017-04-25
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 542.5 2018-03-06

Klassisk Styrkelyft Knäböj

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 85.0 2019-11-16
52 Tyra Hermander Täby AK 92.5 2021-10-10
57 Emilia Sjöberg Upsala TK 110.0 2018-11-17
63 Agnes Rudin Sundbybergs TK 125.0 2017-05-22
72 Hilma Westerberg Stockholms AK 130.0 2021-10-10
84 Emma Davidsson Stockholms AK 150.0 2017-04-25
84+ Josefine Nordström Håbo AK 85.0 2017-05-13

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Valdemar Kesa Stockholms AK 135.0 2019-09-15
66 Eric Granbom ASK Eskilstuna 180.0 2020-09-06
74 Hugo Almström Stockholms AK 232.5 2021-09-15
83 Filip Näreskog Stockholms AK 255.0 2019-11-30
93 Henrik Thurner Oxelösunds Atletklubb 247.5 2019-11-16
105 Theodor Loov von Hage Sundbybergs TK 285.0 2021-10-10
120 Trej Jonuzi Upsala TK 250.0 2020-01-18
120+ Lucas Cordova Pomo Become an Athlete Styrkesällskap 230.0 2021-10-24

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 95.5 2014-07-03
52 Ida-Therese Lindeberg Täby AK 132.5 2021-09-28
57 Donna Berglund ASK Eskilstuna 140.0 2019-12-02
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 150.0 2018-07-05
72 Ellen Grönlund Trosa Atletik IF 172.5 2020-09-19
84 Emma Davidsson Stockholms AK 165.0 2019-04-27
84+ Antonia Intzes Upsala TK 160.0 2019-11-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 142.5 2018-04-27
66 Jesper Byström Stockholms AK 190.0 2017-11-11
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 240.0 2017-12-02
83 Carl Andersson Upsala TK 265.0 2018-04-27
93 Gustav Hedlund Södra SK 300.0 2017-12-03
105 Theodor Loov von Hage Sundbybergs TK 285.0 2021-10-10
120 Emil Gustafsson Sundbybergs TK 280.0 2017-09-15
120+ JohnJohn Climps Väsby AK 280.0 2011-05-09

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 107.5 2016-12-02
52 Ida-Therese Lindeberg Täby AK 132.5 2021-09-28
57 Donna Berglund ASK Eskilstuna 147.5 2021-10-01
63 Sophia Granstad Täby AK 165.0 2020-02-01
72 Olivia Särnbratt Fransson Sundbybergs TK 177.5 2019-06-27
84 Ellinor Svensson Täby AK 190.0 2021-10-02
84+ Emelie Leach Väsby Atletklubb 227.5 2019-12-01

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mikael Elenius Upsala TK 145.0 2014-07-03
66 Eddie Berglund ASK Eskilstuna 242.5 2019-06-12
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 250.0 2019-12-05
83 Erik Karlsson Stockholms AK 295.5 2019-12-01
93 Gustav Hedlund Södertälje AK 312.5 2021-10-01
105 Jonas Gerdemann Trosa Atletik IF 285.0 2021-09-19
120 Victor Mattsson Oxelösunds Atletklubb 340.5 2019-06-27
120+ Johannes Årsjö Extreme Power Team 330.0 2011-11-15

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 100.0 2021-09-25
52 Carina Jönsson Järfälla AK 95.0 2020-02-02
57 Ann Fornander Upsala TK 117.5 2021-09-24
63 Sara Ekström Södertälje AK 132.5 2021-09-18
72 Hanna Anlert Täby AK 120.0 2020-02-01
84 Mia Öhrnell Stockholms AK 170.0 2020-09-12
84+ Johanna Lyberg Väsby Atletklubb 160.0 2020-01-25

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mikael Elenius Upsala TK 145.0 2014-07-03
66 Niklas Ek Huddinge SK 185.0 2020-09-19
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 160.0 2018-02-17
83 Linus Hedberg Sundbybergs TK 220.0 2021-10-17
93 Peter Schultz Täby AK 260.0 2020-09-12
105 Mikael Ravne Oxelösunds Atletklubb 265.0 2021-10-09
120 Rickard Persson Enköpings Styrkelyftarförening 250.0 2017-04-25
120+ Jimmy Olsson Södra SK 257.5 2019-04-27

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Carina Jönsson Järfälla AK 95.0 2020-02-02
57 Ann Fornander Upsala TK 117.5 2021-09-24
63 Sofia Rudin Sundbybergs TK 117.5 2019-06-04
72 Åsa Blomgren Täby AK 120.0 2020-03-09
84 Annika Lindroth Täby AK 120.0 2017-02-26
84+ Birgitta Wallenborg Upsala TK 102.5 2021-10-23

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Gunnar Zetterberg Upsala TK 142.5 2014-01-25
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 160.0 2018-02-17
83 Mats Bergstedt Lidingö AK 185.0 2015-11-14
93 Peter Schultz Täby AK 260.0 2020-09-12
105 Lawrence Hackley ASK Eskilstuna 257.5 2020-03-09
120 Peter Konradsson Södertälje AK 205.0 2019-02-17
120+ Reino Valkonen Extreme Power Team 200.0 2013-05-04

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 65.0 2020-02-01
57 Eva Hallin Upsala TK 78.5 2019-04-27
63 Britten Fernström Täby AK 80.0 2017-04-25
72 Annika Lindroth Täby AK 85.0 2020-02-01
84 Annika Lindroth Täby AK 120.0 2018-02-17

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 160.0 2018-02-17
83 Mats Bergstedt Lidingö AK 185.0 2015-11-14
93 Anders Källberg Täby AK 180.0 2021-09-23
105 Rydiger Hopp ASK Eskilstuna 205.0 2018-06-07
120 Hans Ring ASK Eskilstuna 165.0 2017-04-25
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 180.0 2018-03-06

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 65.0 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 77.5 2019-02-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 160.0 2018-02-17
83 Lennart Ryno Aderlied Södra SK 160.0 2017-04-25
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 140.0 2018-03-06
105 Per Holmberg Täby AK 135.0 2020-02-01
120 Hans Ring ASK Eskilstuna 165.0 2017-04-25
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 180.0 2018-03-06

Klassisk Styrkelyft Bänkpress

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 55.0 2019-11-16
52 Nelly Nylen Södertälje AK 60.0 2019-11-16
57 Emilia Sjöberg Upsala TK 62.5 2018-04-30
63 Agnes Rudin Sundbybergs TK 72.5 2017-09-14
72 Hilma Westerberg Stockholms AK 90.0 2021-10-10
84 Hilma Westerberg Stockholms AK 90.0 2021-09-15
84+ Josefine Nordström Håbo AK 45.0 2017-05-13

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Valdemar Kesa Stockholms AK 87.5 2019-09-15
66 Teodor Eriksson Enköpings Styrkelyftarförening 105.0 2017-11-11
74 Hugo Almström Stockholms AK 147.5 2021-09-15
83 Simon Söderlund Sundbybergs TK 170.0 2020-09-05
93 Jakub Jankowski Sundbybergs TK 155.0 2019-02-13
105 Eric Vedin Sundbybergs TK 160.0 2021-10-10
120 Piotr Korzeniewski Sundbybergs TK 165.0 2017-11-11
120+ Lucas Cordova Pomo Become an Athlete Styrkesällskap 145.0 2021-10-24

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 55.0 2019-11-16
52 Julia Starck Become an Athlete Styrkesällskap 82.5 2021-09-19
57 Donna Berglund ASK Eskilstuna 120.5 2019-12-02
63 Donna Berglund ASK Eskilstuna 115.0 2019-02-17
72 Sofie Johansson Täby AK 97.5 2013-11-09
84 Ellen Grönlund Trosa Atletik IF 110.0 2021-10-24
84+ Antonia Intzes Upsala TK 97.5 2019-04-27

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 112.5 2018-07-05
66 Shahnur Rahman Sundbybergs TK 112.5 2013-01-19
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 170.0 2017-07-03
83 Jack Söderberg Sundbybergs TK 177.5 2019-12-03
93 Gustav Hedlund Södra SK 200.0 2017-12-03
105 Eric Sjödén Upsala TK 185.0 2015-12-04
120 Emil Gustafsson Sundbybergs TK 210.0 2017-11-11
120+ Emil Gustafsson Sundbybergs TK 195.0 2017-03-04

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 65.0 2021-09-25
52 Laura Savolainen Södra SK 90.0 2018-07-05
57 Donna Berglund ASK Eskilstuna 120.5 2019-12-02
63 Donna Berglund ASK Eskilstuna 115.0 2019-02-17
72 Micaela Ödling Upsala TK 113.5 2019-11-16
84 Micaela Ödling Upsala TK 120.0 2020-09-12
84+ Emelie Leach Väsby Atletklubb 135.0 2021-10-03

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 112.5 2018-07-05
66 Eddie Berglund ASK Eskilstuna 200.0 2019-12-05
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 180.0 2021-09-30
83 Jack Söderberg Sundbybergs TK 187.5 2021-09-30
93 Gustav Hedlund Södertälje AK 210.0 2021-10-01
105 Anders Henriksson Sundbybergs TK 202.5 2013-11-09
120 Emil Gustafsson ASK Eskilstuna 218.5 2018-07-05
120+ Emil Gustafsson ASK Eskilstuna 225.0 2020-09-06

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 65.0 2021-09-25
52 Carina Jönsson Järfälla AK 47.5 2020-09-05
57 Viktoria Cederholm Södertälje AK 77.5 2020-03-09
63 Carin Gustafsson Upsala TK 85.0 2015-01-31
72 Carin Gustafsson Upsala TK 85.0 2019-02-16
84 Mia Öhrnell Stockholms AK 95.0 2020-09-12
84+ Johanna Lyberg Väsby Atletklubb 100.0 2020-01-25

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Thoor Huddinge SK 80.0 2021-09-11
66 Christoffer Dolk Södertälje AK 122.5 2021-09-18
74 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 130.0 2012-09-10
83 Niklas Larsson ASK Eskilstuna 170.0 2020-01-19
93 Niklas Larsson ASK Eskilstuna 167.5 2018-09-16
105 Mikael Ravne Oxelösunds Atletklubb 192.5 2021-10-09
120 Göran Rosén Extreme Power Team 200.0 2011-08-20
120+ Michael Andersson Extreme Power Team 182.5 2012-01-29

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Carina Jönsson Järfälla AK 47.5 2020-09-05
57 Viktoria Cederholm Södertälje AK 77.5 2020-03-09
63 Carin Gustafsson Upsala TK 85.0 2015-01-31
72 Carin Gustafsson Upsala TK 85.0 2019-02-16
84 Åsa Blomgren Täby AK 70.0 2019-06-04
84+ Annica Åberg Täby AK 77.5 2021-09-04

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 117.5 2017-09-17
74 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 130.0 2012-09-10
83 Tomas Ring Håbo AK 150.0 2017-04-25
93 Peter Schultz Täby AK 165.5 2016-05-22
105 Per Hörnqvist Södertälje AK 182.5 2021-10-09
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 185.0 2017-09-17
120+ Christian Haase Extreme Power Team 170.0 2014-05-09

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 37.5 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 55.0 2016-05-04
63 Britten Fernström Täby AK 62.5 2012-09-01
72 Annika Lindroth Täby AK 60.0 2021-10-16
84 Annika Lindroth Täby AK 67.5 2018-02-17

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Hans Winbo Södra SK 107.5 2019-03-07
83 Tomas Ring Håbo AK 148.5 2020-03-09
93 Mats Lodfelt Täby AK 135.0 2018-04-27
105 Christer Byström Upsala TK 125.0 2016-11-11
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 185.0 2017-09-17
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 135.0 2018-03-06

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 37.5 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 55.0 2020-09-12

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Hugo Lu-Geijer Upsala TK 90.0 2021-10-23
83 Lennart Ryno Aderlied Södra SK 80.0 2017-11-11
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 110.0 2018-03-06
105 Per Holmberg Täby AK 105.0 2020-02-01
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 185.0 2017-09-17
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 135.0 2018-03-06

Klassisk Styrkelyft Marklyft

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 115.0 2020-02-14
52 Maxine Olsson Katrineholm AK 120.0 2017-04-25
57 My Magnusson Huddinge SLK 130.0 2018-11-17
63 Agnes Rudin Sundbybergs TK 154.0 2017-09-14
72 Agnes Rudin Sundbybergs TK 155.0 2016-11-11
84 Lova Norrblom Trosa Atletik IF 190.0 2021-09-19
84+ Josefine Nordström Håbo AK 110.0 2017-02-25

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Eric Granbom ASK Eskilstuna 170.0 2020-02-14
66 Viktor Holmberg Väsby Atletklubb 210.0 2021-09-18
74 Hugo Almström Stockholms AK 245.0 2021-09-15
83 Filip Näreskog Stockholms AK 286.5 2019-06-09
93 Henrik Thurner Oxelösunds Atletklubb 270.0 2019-11-16
105 Trej Jonuzi Upsala TK 275.0 2020-02-14
120 Trej Jonuzi Upsala TK 275.0 2020-01-18
120+ Lucas Cordova Pomo Become an Athlete Styrkesällskap 280.0 2021-10-24

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 115.0 2020-02-14
52 Ida-Therese Lindeberg Täby AK 170.0 2021-09-28
57 Ida Lindgren Upsala TK 155.0 2016-07-09
63 Sophia Granstad Täby AK 167.5 2017-11-11
72 Ellen Grönlund Trosa Atletik IF 175.0 2020-09-19
84 Erica Haag Södertälje AK 190.0 2019-04-27
84+ Evelina Egdahl Nynäshamns AK 172.5 2021-10-10

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 185.5 2017-04-25
66 Adam Miksits Täby AK 220.0 2018-11-18
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 287.5 2017-12-02
83 Martin Engquist Sundbybergs TK 290.5 2017-03-15
93 Gustav Hedlund Södra SK 330.0 2018-06-11
105 Michal Marciniewski Upsala TK 312.5 2015-11-14
120 Emil Gustafsson Sundbybergs TK 305.0 2017-11-11
120+ JohnJohn Climps Väsby AK 300.0 2011-05-09

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 132.5 2020-09-20
52 Laura Savolainen Södra SK 170.0 2018-02-24
57 Laura Savolainen Södra SK 172.5 2019-09-06
63 Sophia Granstad Täby AK 200.0 2019-02-02
72 Olivia Särnbratt Fransson Sundbybergs TK 192.5 2019-06-27
84 Ellinor Svensson Täby AK 215.0 2020-09-12
84+ Emelie Leach Väsby Atletklubb 245.0 2021-10-03

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 185.5 2017-04-25
66 Eddie Berglund ASK Eskilstuna 237.5 2019-12-05
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 302.5 2021-09-30
83 Erik Karlsson Stockholms AK 326.5 2019-06-13
93 Gustav Hedlund ASK Eskilstuna 337.5 2019-06-14
105 Jonas Gerdemann Trosa Atletik IF 335.0 2021-09-19
120 Emil Gustafsson ASK Eskilstuna 332.5 2021-10-02
120+ Johannes Årsjö Extreme Power Team 345.0 2011-11-15

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 132.5 2020-09-20
52 Carina Jönsson Järfälla AK 120.0 2020-02-02
57 Ann Fornander Upsala TK 150.0 2020-01-18
63 Jessica Jading Södertälje AK 167.5 2021-09-04
72 Åsa Blomgren Täby AK 160.0 2019-11-16
84 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 172.5 2017-04-25
84+ Karin Franzen Sundbybergs TK 180.0 2013-01-27

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mikael Elenius Upsala TK 175.0 2014-01-25
66 Niklas Ek Huddinge SK 217.5 2021-09-25
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 235.0 2020-01-25
83 John Andersson Nynäshamns AK 245.0 2019-11-09
93 Peter Schultz Täby AK 292.5 2016-05-22
105 Lawrence Hackley ASK Eskilstuna 315.0 2018-04-27
120 Lawrence Hackley ASK Eskilstuna 312.5 2018-02-26
120+ Michael Andersson Extreme Power Team 290.0 2012-01-29

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Carina Jönsson Järfälla AK 120.0 2020-02-02
57 Ann Fornander Upsala TK 150.0 2020-01-18
63 Jessica Jading Södertälje AK 167.5 2021-09-04
72 Åsa Blomgren Täby AK 160.0 2019-11-16
84 Åsa Blomgren Täby AK 162.5 2019-06-04
84+ Annica Åberg Täby AK 145.0 2021-09-04

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Gunnar Zetterberg Upsala TK 160.0 2014-01-25
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 235.0 2020-01-25
83 John Andersson Nynäshamns AK 245.0 2019-11-09
93 Peter Schultz Täby AK 292.5 2016-05-22
105 Lawrence Hackley ASK Eskilstuna 312.5 2020-03-09
120 Peter Konradsson Södertälje AK 240.0 2019-02-17
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 227.5 2018-03-06

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 75.0 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 110.0 2018-04-27
63 Britten Fernström Täby AK 112.5 2018-02-17
72 Annika Lindroth Täby AK 105.0 2020-02-01
84 Annika Lindroth Täby AK 125.0 2018-04-27

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 235.0 2020-01-25
83 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 225.0 2018-05-19
93 Anders Källberg Täby AK 220.0 2018-11-17
105 Christer Jansson Upsala TK 270.0 2019-04-27
120 Hans Ring ASK Eskilstuna 222.5 2017-04-25
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 227.5 2018-03-06

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 75.0 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 110.0 2019-02-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 235.0 2020-01-25
83 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 225.0 2018-05-19
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 150.0 2018-03-06
105 Per Holmberg Täby AK 190.0 2020-02-01
120 Hans Ring ASK Eskilstuna 222.5 2017-04-25
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 227.5 2018-03-06

Klassisk Styrkelyft Endast Bänkpress

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 55.0 2019-11-16
52 Nelly Nylen Södertälje AK 60.0 2019-11-16
57 Emilia Sjöberg Upsala TK 62.5 2018-04-30
63 Agnes Rudin Sundbybergs TK 72.5 2017-09-14
72 Hilma Westerberg Stockholms AK 90.0 2021-10-10
84 Hilma Westerberg Stockholms AK 90.0 2021-09-15
84+ Josefine Nordström Håbo AK 45.0 2017-05-13

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Valdemar Kesa Stockholms AK 87.5 2019-09-15
66 Emil Lundgren Täby AK 140.0 2020-09-12
74 Emil Lundgren Täby AK 185.0 2021-10-16
83 Simon Söderlund Sundbybergs TK 170.0 2020-09-05
93 Jakub Jankowski Sundbybergs TK 155.0 2019-02-13
105 Lukas Lindgren Sundbybergs TK 177.5 2020-09-04
120 Piotr Korzeniewski Sundbybergs TK 165.0 2017-11-11
120+ Lucas Cordova Pomo Become an Athlete Styrkesällskap 145.0 2021-10-24

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Olivia Lundh Upsala TK 55.0 2019-11-16
52 Julia Starck Become an Athlete Styrkesällskap 82.5 2021-09-19
57 Donna Berglund ASK Eskilstuna 120.5 2019-12-02
63 Donna Berglund ASK Eskilstuna 115.0 2019-02-17
72 Sofie Johansson Täby AK 97.5 2013-11-09
84 Ellen Grönlund Trosa Atletik IF 110.0 2021-10-24
84+ Antonia Intzes Upsala TK 97.5 2019-04-27

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 112.5 2018-07-05
66 Emil Lundgren Täby AK 140.0 2020-09-12
74 Emil Lundgren Täby AK 185.0 2021-10-16
83 Jack Söderberg Sundbybergs TK 177.5 2019-12-03
93 Gustav Hedlund Södra SK 200.0 2017-12-03
105 Eric Sjödén Upsala TK 185.0 2015-12-04
120 Emil Gustafsson Sundbybergs TK 212.5 2017-09-16
120+ Emil Gustafsson Sundbybergs TK 195.0 2017-03-04

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 65.0 2021-09-25
52 Laura Savolainen Södra SK 90.0 2018-07-05
57 Donna Berglund ASK Eskilstuna 120.5 2019-12-02
63 Donna Berglund ASK Eskilstuna 115.0 2019-02-17
72 Micaela Ödling Upsala TK 113.5 2019-11-16
84 Micaela Ödling Upsala TK 130.0 2021-08-29
84+ Emelie Leach Väsby Atletklubb 135.0 2021-10-03

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Ackelman Oxelösunds Atletklubb 112.5 2018-07-05
66 Eddie Berglund ASK Eskilstuna 221.0 2019-05-20
74 Emil Lundgren Täby AK 185.0 2021-10-16
83 Simon Brunzell Nynäshamns AK 190.0 2020-02-01
93 Marcus Grahn ASK Eskilstuna 215.0 2017-08-13
105 Anders Henriksson Sundbybergs TK 220.0 2018-09-15
120 Andreas Henning Sundbybergs TK 245.0 2019-05-21
120+ Emil Gustafsson ASK Eskilstuna 225.0 2020-09-06

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 65.0 2021-09-25
52 Natalie Sleiers Become an Athlete Styrkesällskap 60.0 2019-09-07
57 Anna Maria Nöglegaard Stockholms Polisen IF 80.0 2015-09-19
63 Carin Gustafsson Upsala TK 85.0 2015-01-31
72 Anna Maria Nöglegaard Stockholms Polisen IF 95.0 2012-09-01
84 Marie Emmertz Södra SK 97.5 2019-05-18
84+ Johanna Lyberg Väsby Atletklubb 100.0 2020-01-25

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Christoffer Thoor Huddinge SK 80.0 2021-09-11
66 Christoffer Dolk Södertälje AK 125.0 2021-10-26
74 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 130.0 2012-09-10
83 Joakim Kullström Stockholms Polisen IF 175.0 2015-02-07
93 Niklas Larsson ASK Eskilstuna 190.0 2018-02-26
105 Anders Henriksson Sundbybergs TK 220.0 2018-09-15
120 Anders Henriksson Sundbybergs TK 225.0 2020-09-04
120+ Michael Andersson Extreme Power Team 202.5 2017-09-09

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Carina Jönsson Järfälla AK 47.5 2020-09-05
57 Viktoria Cederholm Södertälje AK 77.5 2020-03-09
63 Carin Gustafsson Upsala TK 85.0 2015-01-31
72 Carin Gustafsson Upsala TK 85.0 2019-02-16
84 Åsa Blomgren Täby AK 70.0 2019-06-04
84+ Annica Åberg Täby AK 77.5 2021-09-04

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 122.5 2016-07-12
74 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 130.0 2012-09-10
83 Joakim Kullström Stockholms Polisen IF 165.0 2018-02-24
93 Anders Lewén Stockholms Polisen IF 170.0 2016-05-15
105 Per Hörnqvist Södra SK 185.0 2018-05-19
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 187.5 2012-10-20
120+ Michael Andersson Extreme Power Team 202.5 2017-09-09

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 37.5 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 55.0 2016-05-04
63 Britten Fernström Täby AK 65.0 2011-08-19
72 Annika Lindroth Täby AK 60.0 2021-10-16
84 Annika Lindroth Täby AK 67.5 2018-02-17

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Hans Winbo Södra SK 107.5 2019-03-07
83 Tomas Ring Håbo AK 148.5 2020-03-09
93 Ronald Bengtsson Täby AK 152.5 2019-04-27
105 Anders Carlsson Katrineholm AK 152.5 2016-05-17
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 187.5 2012-10-20
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 135.0 2018-03-06

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Lovisa Alsaker Täby AK 37.5 2020-02-01
57 Britten Fernström Täby AK 55.0 2020-09-12

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Kjell Olsson ASK Eskilstuna 95.0 2019-02-17
83 Göran Malmberg Sundbybergs TK 97.5 2017-05-01
93 Daniel Pasternak Täby AK 115.0 2011-09-28
105 Per Holmberg Täby AK 105.0 2020-02-01
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 185.0 2017-09-17
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 135.0 2018-03-06

Styrkelyft

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Maxine Olsson Katrineholm AK 215.0 2016-05-08
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 430.0 2014-09-01
72 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 400.5 2015-03-13
84 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 355.0 2015-02-08

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mattias Ring Håbo AK 282.5 2016-03-12
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 587.5 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 636.0 2012-11-03
83 Martin Engquist Sundbybergs TK 722.5 2014-09-01
93 Viktor Larsson Sundbybergs TK 630.0 2019-09-14
105 Johannes Eklund IFK Dannemora/Österby 590.0 2011-04-09
120 Joonas Lehtonen Södertälje AK 550.0 2015-02-09

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Peyshy Gian ASK Eskilstuna 340.0 2007-04-15
57 Cecilia Lindén Sundbybergs TK 315.0 2015-11-13
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 553.0 2019-08-26
72 Frida Wik Sundbybergs TK 472.5 2013-12-07
84 Josefine Bark Sundbybergs TK 522.5 2011-12-10
84+ Sofia Fröman Sundbybergs TK 275.0 2011-11-12

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 385.0 2012-11-11
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 587.5 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 842.5 2017-08-30
83 Jack Söderberg Sundbybergs TK 822.5 2019-08-26
93 Jack Söderberg Sundbybergs TK 745.0 2019-02-13
105 Michal Marciniewski Upsala TK 702.5 2014-06-14
120 Alexander Doverlid Täby AK 775.0 2011-01-30
120+ Alexander Doverlid Täby AK 822.5 2011-04-23

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 280.0 2016-11-18
52 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 395.0 2019-05-02
57 Sabina Mehmedovic Sundbybergs TK 327.5 2017-11-18
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 553.0 2019-08-26
72 Josephine Verngren Sundbybergs TK 477.5 2013-11-09
84 Frida Wik Sundbybergs TK 577.5 2019-05-03
84+ Josefine Bark Sundbybergs TK 538.0 2013-12-07

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 385.0 2012-11-11
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 587.5 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 868.0 2018-11-06
83 Jack Söderberg Sundbybergs TK 822.5 2019-08-26
93 Linus Hedberg Sundbybergs TK 770.0 2019-02-02
105 Per Nilsson Sundbybergs TK 917.5 2011-11-07
120 Per Nilsson Sundbybergs TK 892.5 2011-09-17
120+ Patrik Andersson Sundbybergs TK 907.5 2011-02-26

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 300.0 2017-10-03
63 Anita Stavik Sundbybergs TK 395.0 2014-02-01
72 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 462.5 2019-12-06
84 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 505.0 2018-03-23
84+ Karin Franzen Sundbybergs TK 392.5 2012-05-20

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Pasi Orha Katrineholm AK 567.5 2017-05-21
74 Jorma Kortelainen Täby AK 480.0 2013-11-09
83 Linus Hedberg Sundbybergs TK 695.0 2021-09-06
93 Stefan Olsson Katrineholm AK 765.0 2011-02-26
105 Håkan Dahlin ASK Eskilstuna 810.0 2014-01-17
120 Per Nilsson Sundbybergs TK 887.5 2015-11-13
120+ Mikael Folkesson Katrineholm AK 860.0 2016-05-17

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 300.0 2017-10-03
63 Anja Keränen ASK Eskilstuna 380.0 2016-03-12
72 Carin Gustafsson Upsala TK 375.0 2017-09-17

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 John Hedberg Järfälla AK 460.0 2011-05-07
74 Jorma Kortelainen Täby AK 480.0 2013-11-09
83 Tomas Ring Håbo AK 667.5 2011-02-26
93 Peter Schultz Täby AK 714.0 2016-05-22
105 Ulf Branheim Täby AK 725.0 2015-11-14
120 Jan Hedberg Järfälla AK 655.0 2011-11-12
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 640.0 2017-10-03

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 300.0 2017-10-03
63 Britten Fernström Täby AK 307.5 2017-09-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 457.5 2019-02-09
83 Mats Bergstedt Lidingö AK 537.5 2017-10-03
93 Anders Källberg Täby AK 485.0 2018-05-19
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 655.0 2011-09-10
120 Rydiger Hopp ASK Eskilstuna 572.5 2018-10-03
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 640.0 2017-10-03

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 252.5 2021-10-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 457.5 2019-02-09
83 Lennart Ryno Aderlied Södra SK 467.5 2017-12-08
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 400.0 2017-11-18
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 574.0 2016-11-11
120 Emil Alin Lidingö AK 550.0 2012-05-21
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 640.0 2017-10-03

Styrkelyft Knäböj

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Maxine Olsson Katrineholm AK 72.5 2016-11-14
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 165.0 2014-09-01
72 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 150.0 2015-03-13
84 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 135.0 2015-02-08

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mattias Ring Håbo AK 97.5 2016-03-12
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 232.5 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 256.0 2012-11-03
83 Martin Engquist Sundbybergs TK 290.0 2013-08-29
93 Viktor Larsson Sundbybergs TK 245.0 2019-09-14
105 Johannes Eklund IFK Dannemora/Österby 257.5 2011-04-09
120 Joonas Lehtonen Södertälje AK 195.0 2015-02-09

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Peyshy Gian ASK Eskilstuna 135.0 2007-04-15
57 Marie Lilja Petrusson Sundbybergs TK 110.0 2014-11-01
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 220.0 2018-11-07
72 Josephine Kvist Sundbybergs TK 177.5 2011-08-30
84 Josefine Bark Sundbybergs TK 205.0 2011-12-10
84+ Sofia Fröman Sundbybergs TK 95.0 2011-11-12

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 125.0 2012-11-11
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 232.5 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 320.0 2017-08-30
83 Erik Larsson Sundbybergs TK 315.0 2019-05-01
93 Martin Engquist Sundbybergs TK 277.5 2015-12-04
105 Carl Wassén Sundbybergs TK 260.0 2013-11-11
120 Alexander Doverlid Täby AK 310.0 2011-01-30
120+ Alexander Doverlid Täby AK 330.0 2011-04-23

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 105.0 2016-11-18
52 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 160.0 2021-11-08
57 Sabina Mehmedovic Sundbybergs TK 135.0 2017-11-18
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 220.0 2018-11-07
72 Josephine Verngren Sundbybergs TK 182.5 2013-11-09
84 Susanna Rombing Katrineholm AK 232.5 2017-02-04
84+ Josefine Bark Sundbybergs TK 205.0 2013-12-07

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 125.0 2012-11-11
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 232.5 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 322.5 2018-11-06
83 Erik Larsson Sundbybergs TK 315.0 2019-05-01
93 Stefan Olsson Katrineholm AK 300.0 2013-03-01
105 Per Nilsson Sundbybergs TK 367.5 2011-11-07
120 Per Nilsson Sundbybergs TK 370.0 2015-11-13
120+ Patrik Andersson Sundbybergs TK 345.0 2011-02-26

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 100.0 2017-10-03
63 Anita Stavik Sundbybergs TK 165.0 2014-02-01
72 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 175.0 2019-12-06
84 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 182.5 2018-03-23
84+ Karin Franzen Sundbybergs TK 130.0 2012-05-20

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Pasi Orha Katrineholm AK 205.0 2017-05-21
74 Marko Engman Täby AK 180.0 2017-09-16
83 Tomas Ring Håbo AK 260.0 2011-02-26
93 Stefan Olsson Katrineholm AK 300.0 2013-03-01
105 Håkan Dahlin ASK Eskilstuna 322.5 2014-03-14
120 Per Nilsson Sundbybergs TK 370.0 2015-11-13
120+ Thomas Adler Södertälje AK 325.0 2011-11-12

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 100.0 2017-10-03
63 Carin Gustafsson Upsala TK 135.0 2017-10-04
72 Carin Gustafsson Upsala TK 140.0 2017-09-17

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 John Hedberg Järfälla AK 165.0 2012-05-24
74 Jorma Kortelainen Täby AK 172.5 2011-09-10
83 Tomas Ring Håbo AK 260.0 2011-02-26
93 Ulf Branheim Täby AK 270.0 2015-02-08
105 Ulf Branheim Täby AK 280.0 2015-11-14
120 Rydiger Hopp ASK Eskilstuna 245.0 2018-10-03
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 225.0 2017-10-03

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 100.0 2017-10-03
63 Britten Fernström Täby AK 105.0 2017-09-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 150.0 2018-11-16
83 Mats Bergstedt Lidingö AK 210.0 2017-10-03
93 Anders Källberg Täby AK 165.0 2018-05-19
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 250.0 2011-01-30
120 Rydiger Hopp ASK Eskilstuna 245.0 2018-10-03
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 225.0 2017-10-03

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 87.5 2021-10-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Södertälje AK 150.0 2018-11-16
83 Lennart Ryno Aderlied Södra SK 165.0 2017-11-18
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 150.0 2018-07-03
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 220.5 2016-11-11
120 Emil Alin Lidingö AK 190.0 2012-05-21
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 225.0 2017-10-03

Styrkelyft Bänkpress

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Maxine Olsson Katrineholm AK 42.5 2015-11-15
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 107.5 2014-09-01
72 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 87.5 2015-09-03
84 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 65.0 2015-02-08

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mattias Ring Håbo AK 67.5 2016-03-12
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 135.0 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 135.0 2012-12-08
83 Theodor Jansson Sundbybergs TK 167.5 2016-03-12
93 Theodor Jansson Sundbybergs TK 167.5 2016-02-07
105 Joel Henriksson Södertälje AK 130.0 2016-02-07
120 Joonas Lehtonen Södertälje AK 135.0 2015-02-09

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Peyshy Gian ASK Eskilstuna 70.0 2007-04-15
57 Cecilia Lindén Sundbybergs TK 70.0 2015-11-13
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 153.0 2019-08-26
72 Frida Wik Sundbybergs TK 127.5 2013-12-07
84 Frida Wik Sundbybergs TK 135.0 2014-11-01
84+ Sofia Fröman Sundbybergs TK 55.0 2011-11-12

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 92.5 2012-11-11
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 135.0 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 227.5 2017-08-30
83 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 225.0 2017-02-04
93 Jack Söderberg Sundbybergs TK 190.0 2019-02-13
105 Emil Gustafsson Sundbybergs TK 177.5 2015-05-08
120 Yousef Asakereh Sundbybergs TK 220.0 2018-11-16
120+ Alexander Doverlid Täby AK 192.5 2011-04-23

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 55.0 2016-11-18
52 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 95.0 2019-05-02
57 Cecilia Lindén Sundbybergs TK 70.0 2015-11-13
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 153.0 2019-08-26
72 Frida Wik Sundbybergs TK 127.5 2013-12-07
84 Frida Wik Sundbybergs TK 155.0 2017-05-13
84+ Josefine Bark Sundbybergs TK 142.5 2013-12-07

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 92.5 2012-11-11
66 Pasi Orha Katrineholm AK 152.5 2017-05-21
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 246.0 2019-05-02
83 Joakim Wång Katrineholm AK 225.0 2016-05-17
93 Robert Dawidowicz Täby AK 217.5 2016-11-11
105 Per Nilsson Sundbybergs TK 287.5 2011-02-26
120 Per Nilsson Sundbybergs TK 300.0 2011-09-17
120+ Martin Andersson Håbo AK 282.5 2017-11-18

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 70.0 2017-10-03
63 Anja Keränen ASK Eskilstuna 95.0 2015-07-14
72 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 110.0 2019-12-06
84 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 132.5 2018-03-23
84+ Elisabet Söderberg Södertälje AK 92.5 2011-05-07

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Pasi Orha Katrineholm AK 152.5 2017-05-21
74 Tomas Vikenhag ASK Eskilstuna 137.5 2018-12-07
83 Tomas Ring Håbo AK 212.5 2018-11-16
93 Robert Dawidowicz Täby AK 217.5 2016-11-11
105 Håkan Dahlin ASK Eskilstuna 230.0 2013-01-26
120 Per Nilsson Sundbybergs TK 282.5 2015-12-04
120+ Per Nilsson Sundbybergs TK 275.0 2016-05-23

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 70.0 2017-10-03
63 Anja Keränen ASK Eskilstuna 95.0 2015-07-14
72 Annika Lindroth Täby AK 92.5 2012-11-03

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 145.0 2017-09-17
74 Jorma Kortelainen Täby AK 130.0 2011-09-18
83 Tomas Ring Håbo AK 212.5 2018-11-16
93 Tomas Ring Håbo AK 190.0 2014-02-02
105 Mio Dabeski ASK Eskilstuna 205.0 2017-09-17
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 230.0 2017-09-17
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 175.0 2017-10-03

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 70.0 2017-10-03
63 Britten Fernström Täby AK 82.5 2012-11-03

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Stefan Ersson Sundbybergs TK 95.0 2011-11-12
83 Thomas Norlander Sundbybergs TK 122.5 2014-03-14
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 120.0 2017-11-18
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 165.0 2011-09-10
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 230.0 2017-09-17
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 175.0 2017-10-03

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 50.0 2021-10-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 75.0 2019-02-09
83 Lennart Ryno Aderlied Södra SK 80.0 2017-12-08
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 120.0 2017-11-18
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 143.0 2016-11-11
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 230.0 2017-09-17
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 175.0 2017-10-03

Styrkelyft Marklyft

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Maxine Olsson Katrineholm AK 105.0 2016-05-08
63 Amanda Fors Sundbybergs TK 162.5 2019-09-14
72 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 170.5 2015-03-13
84 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 155.0 2015-02-08

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mattias Ring Håbo AK 117.5 2016-03-12
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 220.0 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 255.0 2012-12-08
83 Martin Engquist Sundbybergs TK 285.0 2014-09-01
93 Andreas Olausson Sundbybergs TK 262.5 2013-03-01
105 Johannes Eklund IFK Dannemora/Österby 222.5 2011-04-09
120 Joonas Lehtonen Södertälje AK 220.0 2015-02-09

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Peyshy Gian ASK Eskilstuna 135.0 2007-04-15
57 Cecilia Lindén Sundbybergs TK 150.0 2015-11-13
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 180.0 2019-08-26
72 Josephine Kvist Sundbybergs TK 190.0 2011-04-09
84 Josefine Bark Sundbybergs TK 195.0 2011-12-10
84+ Sofia Fröman Sundbybergs TK 125.0 2011-11-12

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 167.5 2012-11-11
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 220.0 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 295.0 2017-08-30
83 Jack Söderberg Sundbybergs TK 300.0 2019-05-01
93 Martin Engquist Sundbybergs TK 290.0 2015-12-04
105 Carl Wassén Sundbybergs TK 302.5 2013-11-11
120 Rauli Karkiainen Södertälje AK 302.5 2011-11-12
120+ Alexander Doverlid Täby AK 300.0 2011-04-23

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 120.0 2016-11-18
52 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 157.5 2019-09-14
57 Cecilia Lindén Sundbybergs TK 150.0 2015-11-13
63 Josephine Verngren Sundbybergs TK 180.0 2013-01-26
72 Josephine Kvist Sundbybergs TK 190.0 2011-04-09
84 Frida Wik Sundbybergs TK 210.0 2017-11-17
84+ Josefine Bark Sundbybergs TK 190.5 2013-12-07

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 167.5 2012-11-11
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 220.0 2012-08-29
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 300.0 2018-11-06
83 Jack Söderberg Sundbybergs TK 300.0 2019-05-01
93 Peter Schultz Täby AK 292.5 2016-05-22
105 Carl Wassén Sundbybergs TK 302.5 2013-11-11
120 Love Häkänen Wisjö ASK Eskilstuna 310.0 2011-11-12
120+ Patrik Andersson Sundbybergs TK 375.0 2011-05-07

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 130.0 2017-10-03
63 Anita Stavik Sundbybergs TK 160.0 2011-01-29
72 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 177.5 2019-12-06
84 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 190.0 2018-03-23
84+ Karin Franzen Sundbybergs TK 177.5 2012-05-20

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Pasi Orha Katrineholm AK 210.0 2017-05-21
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 232.5 2019-02-09
83 Linus Hedberg Sundbybergs TK 255.0 2021-09-06
93 Peter Schultz Täby AK 292.5 2016-05-22
105 Stefan Olsson Katrineholm AK 280.0 2011-01-30
120 Mikael Folkesson Katrineholm AK 300.0 2013-01-26
120+ Thomas Adler Södertälje AK 300.0 2012-01-21

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 130.0 2017-10-03
63 Anja Keränen ASK Eskilstuna 155.0 2016-03-12
72 Carin Gustafsson Upsala TK 145.0 2017-09-17

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 John Hedberg Järfälla AK 182.5 2013-01-25
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 232.5 2019-02-09
83 Mats Eriksson Extreme Power Team 250.0 2011-05-08
93 Peter Schultz Täby AK 292.5 2016-05-22
105 Ulf Branheim Täby AK 265.0 2018-02-17
120 Jan Hedberg Järfälla AK 240.0 2011-11-12
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 240.0 2017-10-03

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 130.0 2017-10-03
63 Britten Fernström Täby AK 132.5 2017-09-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 232.5 2019-02-09
83 Lennart Ryno Aderlied Södra SK 227.5 2017-12-08
93 Anders Källberg Täby AK 205.0 2018-05-19
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 250.0 2011-09-10
120 Emil Alin Lidingö AK 230.0 2012-05-21
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 240.0 2017-10-03

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 115.0 2021-10-16

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 232.5 2019-02-09
83 Lennart Ryno Aderlied Södra SK 227.5 2017-12-08
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 150.0 2017-11-18
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 210.5 2016-11-11
120 Emil Alin Lidingö AK 230.0 2012-05-21
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 240.0 2017-10-03

Styrkelyft Endast Bänkpress

Ungdomar

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
52 Maxine Olsson Katrineholm AK 42.5 2015-11-15
57 Alina Lakanen Södertälje AK 55.0 2015-05-05
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 107.5 2014-09-01
72 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 115.0 2014-12-07
84 Isabella Rosquist Sundbybergs TK 65.0 2015-02-08

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Mattias Ring Håbo AK 67.5 2016-03-12
66 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 135.0 2012-08-29
74 Sebastian Baarsen Håbo AK 145.0 2014-09-20
83 Theodor Jansson Sundbybergs TK 167.5 2016-03-12
93 Theodor Jansson Sundbybergs TK 167.5 2016-02-07
105 Magnus Jönsson Järfälla AK 150.0 2018-09-15
120 Joonas Lehtonen Södertälje AK 170.0 2014-09-20

Juniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 47.5 2014-01-18
52 Peyshy Gian ASK Eskilstuna 70.0 2007-04-15
57 Maxine Olsson Styrkefabrikens Atletklubb 90.0 2019-05-04
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 165.0 2019-05-24
72 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 150.0 2018-11-19
84 Frida Wik Sundbybergs TK 135.0 2014-11-01
84+ Sofia Fröman Sundbybergs TK 55.0 2011-11-12

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 102.5 2013-11-23
66 Teodor Eriksson Enköpings Styrkelyftarförening 140.0 2018-12-09
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 246.0 2017-10-12
83 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 225.0 2017-02-04
93 Henrik Magnusson Katrineholm AK 212.5 2018-02-25
105 Emil Gustafsson Sundbybergs TK 177.5 2015-05-08
120 Emil Gustafsson Sundbybergs TK 255.0 2016-11-25
120+ Alexander Doverlid Täby AK 192.5 2011-04-23

Seniorer

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
47 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 72.5 2017-02-05
52 Anna Olsson ASK Eskilstuna 130.0 2007-04-15
57 Maxine Olsson Styrkefabrikens Atletklubb 90.0 2019-05-04
63 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 165.0 2019-05-24
72 Matilda Vilmar Sundbybergs TK 178.5 2021-10-24
84 Frida Wik Sundbybergs TK 155.0 2017-05-13
84+ Josefine Bark Sundbybergs TK 142.5 2013-12-07

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
59 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 102.5 2013-11-23
66 Pasi Orha Katrineholm AK 152.5 2017-05-21
74 Alexander Eriksson Sundbybergs TK 246.0 2019-05-02
83 Joakim Wång Katrineholm AK 245.0 2017-02-05
93 Joakim Wång Katrineholm AK 275.0 2018-11-16
105 Per Nilsson Sundbybergs TK 305.0 2011-11-26
120 Per Nilsson Sundbybergs TK 347.5 2018-04-22
120+ Niklas Pettersson Styrkefabrikens Atletklubb 342.5 2019-05-25

Master 1

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Anna Maria Nöglegaard Stockholms Polisen IF 80.0 2015-09-20
63 Camilla Broström ASK Eskilstuna 130.0 2018-05-13
72 Josephine Verngren Sundbybergs TK 132.5 2016-04-23
84 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 132.5 2018-03-23
84+ Maria Jensen Stockholms Polisen IF 100.0 2013-11-23

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Pasi Orha Katrineholm AK 152.5 2017-05-21
74 Marcus Holmgren Sundbybergs TK 190.0 2019-12-06
83 Jukka Saunamäki Katrineholm AK 216.0 2015-11-28
93 Robert Dawidowicz Täby AK 228.0 2013-11-24
105 Per Nilsson Sundbybergs TK 265.0 2014-05-20
120 Per Nilsson Sundbybergs TK 347.5 2018-04-22
120+ Robert Blom Katrineholm AK 300.5 2015-11-28

Master 2

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 70.0 2017-10-03
63 Anja Keränen ASK Eskilstuna 95.0 2015-07-14
72 Annika Lindroth Täby AK 92.5 2012-11-03

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
66 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 147.5 2017-02-05
74 Tahvo Jauhojärvi ASK Eskilstuna 162.5 2013-09-28
83 Jukka Saunamäki Katrineholm AK 216.0 2015-11-28
93 Jukka Saunamäki Katrineholm AK 223.0 2014-11-21
105 Anders Fransson Sundbybergs TK 217.5 2012-11-23
120 Conny Blomgren Katrineholm AK 292.5 2018-10-11
120+ Robert Blom Katrineholm AK 300.0 2016-04-21

Master 3

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 70.0 2017-10-03
63 Britten Fernström Täby AK 82.5 2012-11-03
72 Britten Fernström Täby AK 70.0 2011-12-10

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Stefan Ersson Sundbybergs TK 95.0 2011-11-12
83 Tomas Ring Håbo AK 207.5 2020-09-06
93 Tomas Ring Håbo AK 212.5 2020-01-18
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 165.0 2011-09-10
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 235.0 2012-01-23
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 175.0 2017-10-03

Master 4

Damer

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
57 Britten Fernström Täby AK 67.5 2021-09-04

Herrar

Viktklass Namn Förening                  Vikt Datum
74 Lennart Ryno Aderlied Roslagens LF 75.0 2019-02-09
83 Göran Malmberg Sundbybergs TK 130.0 2021-09-06
93 Göran Malmberg Sundbybergs TK 152.5 2019-10-16
105 Tomo Barkovic Katrineholm AK 143.0 2016-11-11
120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 232.5 2016-10-13
120+ Hans Ring ASK Eskilstuna 175.0 2017-10-03

Senast uppdaterad 26/11 2021 - Uppdaterade rekord

Uppdaterad: 13 SEP 2018 00:06 Skribent: Michal Marciniewski





 






 

 

Postadress:
Östra Svealands Styrkelyftförbund
Cecilia Cederblad, Ugglevägen 19C
131 44 Nacka

Kontakt:
Tel: +46704416759
E-post: cederbladcecilia@gma...

Se all info